Thajské masáže
 

Krátké představení projektu VIABONA

Jmenuji se Jaroslav Zábranský. Projekt Viabona je založen na holistickém chápání člověka. Tento pohled vychází  z poznání, že na lidskou bytost je třeba se dívat daleko komplexněji a zajímat se nejen o fyzický, ale i o emocionální stav člověka a životní styl. Tělo, mysl a duše by měla být v rovnováze. Toto je velmi odlišný přístup od léčení pouhých příznaků, kdy hlavní problém zůstává neřešený. My klademe důraz na prevenci a „ošetření celého člověka“.  Nabízíme komplex služeb (viz. Jednotlivé sekce), který vychází z výše uvedeného principu chápání člověka jako integrálního celku.

Co to je Thajská masáž?

Thajská masáž či chcete-li thajská jógová masáž je praktikována již po staletí.  Je to kombinace akupresury, práce s energetickými drahami a protažení vycházející z jógových asán. Je to komplexní „opracování a protažení“ lidského těla od konečků prstů až po hlavu. Masáž se provádí na zemi. Já provádím masáž rovněž na zemi, na shiatsu futonu o tloušťce 4 cm.


 Více obrázků zde

Thajská masáž je skvělým doplněním jakéhokoliv cvičení a je vhodná pro osoby různého věku, tělesných dispozic a potřeb. Vždy je však nutné s každým konzultovat jeho případné zdravotní omezení a tomu masáž přizpůsobit.

Já osobně na začátku a na konci thajské masáže používám zvuk tibetské mísy, jejíž vibrace příjemně naladí masírovaného na samotnou masáž a nenásilně upozorní na její konec. Na přání je možno tento krok vynechat. To samé platí i o aromalampě. Používám 100% přírodní směs esenciálních olejů Salus. Hudbu nepoužívám, ale preferuji koncentraci na dýchání, což považuji v thajské masáži za důležité.

Tibetská mísa

Historie thajské masáže

V otázce historie či kořenů thajské masáže je nemožné zcela přesně určit kdy vznikla, z důvodu ústního předávání po dlouhá staletí. Zcela zřejmé jsou dvě větve thajské masáže. První tzv. „venkovský styl“, vyznačující se závislostí na neformálních metodách výuky. Styl se liší prakticky vesnice od vesnice. Masáž je prováděna vesměs nevzdělanými terapeuty, kteří mají blíže spíše k šamanům, astrologům a léčitelům. Vědomosti jsou předávány přímo z učitele na žáka.
Druhý tzv. „královský styl“ se vyvíjel na královském dvoře pod přímými zahraničními vlivy. I když samotný základ je tvořen indickou ajurvédskou tradicí.

 

Před a po masáži

Zhruba 2 hodiny před masáží se nedoporučuje jíst těžší jídla. Nezapomeňte pohodlné oblečení, pokud možno bez kapes.  Před první masáží prosím o vyplnění dotazníku, který je níže přiložen. Můžete si ho stáhnout a vyplnit doma, což ušetří náš čas. Dotazník slouží, pouze k mým potřebám. Ze struktury a otázek z dotazníku je zřejmé k jakému účelu slouží. Vyplňuje se pouze jednou a poté popř. aktualizuje.

Vždy se snažím navodit příjemnou atmosféru. Je důležité nechat všechny starosti a negativní, zbytečné myšlenky přede dveřmi a plně relaxovat. Vím, že je to někdy těžké, ale zkuste to. Pro mne osobně je samotná masáž určitou formou meditace. Na každého působí masáž jinak. Někdo se cítí po masáži unavený, jiný zase nabuzený. Každý jsme zkrátka jiný. U stresovaného jedince doporučuji vést masáž v poklidném tempu dechu. U jedince, který má raději rychlejší a intenzivnější tempo, provádím masáž v tomto duchu.

Samotná masáž trvá dvě hodiny což je pro mne i pro masírovaného optimální doba. Masáž je samozřejmě možno vést déle nebo naopak. Masáž je vždy přizpůsobena potřebám klienta.

Dotazník - klikněte pro zobrazení

Ceník klasické thajské masáže
Cena
Typ
1,5 hod
500,-
základní
2 hod
600,-
standardní
3 hod
900,-
extra
4 hod
1200,-
SRT + standardní

Kde nás najdete:

Doubravice 47
370 08 České Budějovice

Kontakt: jara@viabona.cz

Mobil: 724 707 300